حوله خشک کن

دلیل استفاده از حوله خشک کن

حوله خشک کن کلاسیک

دلیل استفاده از حوله خشک کن
حوله خشک کن‌ همان گونه که از نام آن پیداست بیش از هر کار دیگری برای خشک کردن حوله‌ مورد استفاده قرار می‌گیرد. از همین رو یکی از متداول ترین مکان ها برای نصب این ابزار گرماساز در حمام خانه‌ها است.
برخلاف خانه‌های قدیمی که دارای حمام‌های بسیار بزرگ بودند، آپارتمان‌های امروزی معمولا دارای متراژهای کوچکی هستند. به همین دلیل حمام این خانه‌ها مساحت چندان یزرگی ندارد. از همین رو در بسیاری از حمام‌های امروزی دیگر رادیاتور به طور مجزا نصب نمی‌شود. چرا که محیط کوچک حمام آپارتمان با یک حوله خشک کن ساده نیز قابل گرم شدن است. بنابراین حوله خشک کن‌ها‌ این روزها علاوه بر آن که به منظور خشک کردن حوله‌های حمام مورد استفاده قرار می‌گیرند، نقش یک رادیاتور کوچک را نیز ایفا می‌کنند.
البته حوله خشک کن‌ها را می‌توان در ‌بخش‌های دیگر آپارتمان‌های کوچک نیز به کار برد. با توجه به کم بودن مساحت اتاق آپارتمان‌ها می‌توان از حوله خشک کن برای گرم کردن محیط آنها هم بهره گرفت. به خصوص آن که حوله خشک کن‌ها معمولا از ظاهر بهتر و چشم‌نوازتری نسبت به رادیاتورهای معمولی برخوردارند و استفاده از آنها می‌تواند نمای اتاق را زیباتر نماید. از سوی دیگر میزان مصرف انرژی توسط حوله خشک کن‌ها در قیاس با رادیاتورها کمتر است. به این ترتیب می‌توان با استفاده از آنها تا حدی در مصرف انرژی نیز صرفه جویی کرد.
گذشته از اتاق‌ خواب یا انبارهای کوچک، آشپزخانه نیز مکان مناسبی برای نصب حوله خشک کن به شمار می‌رود. به طور کل در هر بخشی از خانه یا آپارتمان که رطوبت بالایی وجود دارد می‌توان از وجود حوله خشک کن بهره گرفت.
چرا که این ابزار گرما ساز می‌تواند محیط اطراف خود را کاملا خشک نگه داشته و از پوسیدگی لوازم موجود در آن یا کپک زدن و خراب شدن آنها جلوگیری به عمل آورد.
اغلب سیستم های سرمایشی و گرمایشی مورد استفاده در ساختمان های امروزی دارای ابعاد بزرگی هستند که می تواند در تناقض با فضای اندک ساختمان های مدرن باشد. از سوی دیگر، اهمیت زیبایی و جلوه ای که این سیستم ها دارند نیز کمتر از کارایی شان نیست. از این رو، سیستم های حوله خشک کن مدرن می توانند به عنوان تکنولوژی ای مدرن،جایگزین سیستم های گرمایشی سنتی شوند.